Dziurkacze


Aktywne filtry

Kochamy gadżety, które ułatwiają nam codzienne życie. Niepozorne, ale zawsze pod ręką i gotowe do działania. Kiedy są – nie bardzo zwracamy na nie uwagę, lecz trudno wyobrazić sobie pracę bez nich. Do takiego właśnie rodzaju przedmiotów należą dziurkacze.  

Dziurkacze – skąd się wzięły i czym są?

To niezwykłe urządzenie, jakim bez wątpienia jest dziurkacz, opatentował w 1886 roku niemiecki przedsiębiorca Friedrich Soennecken. Chociaż nie on był autorem wynalazku, zawdzięczamy mu jego upowszechnienie. Bez dziurkaczy nie mogło się już obejść żadne porządne, dobrze zorganizowane biuro. Dziurkacze mają jeden główny cel – zrobienie dziurki w kartce. Dzięki temu papiery można wpiąć do segregatorów bez konieczności stosowania koszulek, zachowując przejrzystość i łatwy dostęp do nich, z uwzględnieniem ścieżki audytowej w dokumentach. 

Jak działają dziurkacze?

Dziurkacz biurowy wykorzystuje zasadę działania dźwigni, za pomocą której ruchome, ostro zakończone stemple wycinają otwory. Efekty jego pracy można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Nie tylko do obróbki papierowej kartki, ale i tworzywa sztucznego czy paska skórzanego. 

Nasze nowoczesne produkty wyposażone są w ograniczniki formatu oraz wygodne pojemniki na ścinki. Zawierają jeden lub dwa moduły robocze, a duże dziurkacze ozdobne mogą przebić jednocześnie nawet do 25 kartek. Są łatwe i wygodne w użyciu. Oferujemy również urządzenie jednootworowe do kasowania biletów, winiet czy karnetów, a przydatne też przy szykowaniu projektów ozdobnych – zawieszek, zaproszeń, kartek okolicznościowych. 

Dziurkacze w nowoczesnym wydaniu

Do produkcji pierwszych dziurkaczy stosowano przede wszystkim żeliwo oraz drewno do wykonania podstawy. Były więc naprawdę dużym i ciężkim sprzętem. Dzisiejsze dziurkacze, złożone z metalowej konstrukcji połączonej z wytrzymałym tworzywem sztucznym, to małe, lekkie i poręczne urządzenia. Estetyczny design sprawia, że są nie tylko bardzo użyteczne. Dziurkacze ozdobne do papieru mogą być również przyjemną dla użytkownika dekoracją biurka. Szeroka i ciekawa gama kolorystyczna proponowana obecnie przez wielu producentów daje sporo możliwości aranżacyjnych. A dość płaska, duża powierzchnia dziurkaczy umożliwia wykorzystanie ich zupełnie nietypowo -  pod nadruk reklamowy.

Komu przydadzą się dziurkacze ozdobne do papieru?

Wydawać by się mogło, że w dobie wszechobecnej cyfryzacji dziurkacze odejdą do lamusa i zostaną zapomniane. Nic bardziej mylnego! One stale ewoluują, nie tracąc nic ze swojej pierwotnej przydatności i nadal są ważnym elementem wyposażenia biura. Praca administracyjna czy urzędowa wymaga segregowania i przechowywania dokumentów, a więc także dziurkacza. Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą lub po prostu porządkuje własne dokumenty w domu, doceni jego rolę w utrzymaniu czystości i ładu. Zarówno te małe, jak i duże dziurkacze ozdobne cieszą oko strzegąc porządku każdego wnętrza, w którym się znajdą.