Filtruj według (Wyczyść wszystko)

Markery, Pisaki, Flamastry

Pisak możemy spotkać także pod innymi nazwami a mianowicie: flamaster, mazak lub marker. Pisak to rodzaj długopisu, wewnątrz którego znajduje się porowaty rdzeń nasączony...

Pisak możemy spotkać także pod innymi nazwami a mianowicie: flamaster, mazak lub marker. Pisak to rodzaj długopisu, wewnątrz którego znajduje się porowaty rdzeń nasączony tuszem. Posiada bardzo charakterystyczną porowatą końcówkę, dzięki której zawarty w nim tusz bardzo wolno przepływa na powierzchnię papieru lub innego rodzaju materiału. Jedną z bardzo charakterystycznych a także najważniejszych cech pisaków jest o wiele większa grubość powstałe kreseczki niż podczas używania zwykłego długopisu. Główną zaletą pisaków jest w dużej mierze ogromny wybór i dostępność szerokiej gamy kolorów, a także tuszów. Ze względu na grubość kreski, przyrządy w języku polskim można szacunkowo podzielić na dwie grupy:

- do 4 mm – pisak, flamaster, mazak;

- 4 mm i wzwyż – marker.

Termin marker swoje pochodzenie zawdzięcza językowy angielskiemu, które pochodzi od słowa Mark, czyli zaznaczać. Markery można używać nie tylko do zakreślania tekstu na papierze, ale również do pisania na tablicy.

Sorry for the inconvenience.

Search again what you are looking for