Kategorie

Kategorie

Wyprawka szkolna w 2020 roku

Dodano:

Koniec wakacji łączy się ze skompletowaniem wyprawki szkolnej dla naszego dziecka,
a pierwszy dzień szkoły jest równie stresujący dla dzieci jak i dla rodziców. Czasem dostajemy listę od szkoły, co nam ułatwia zadanie, a czasem wyprawkę szkolną musimy skompletować samodzielnie, tylko…czego tak naprawdę potrzebują dzieci?


Przygotowaliśmy „listę wyprawkową”, aby ułatwić coroczne zakupy zaczynające rok szkolny. Teraz już nie zapomnimy, żadnej rzeczy!

PS. Jeśli chcą Państwo od razu przejść do naszych produktów to prosimy i kliknięcie w słowo, które przeniesie od razu do katalogu naszych produktów!


Co powinno naleźć się w wyprawce szkolnej?PLECAK/TORNISTERPlecak lub tornister jest nieodzowną częścią wyprawki szkolnej. Dobrze dobrany tornister lub plecak ma wiele zalet – nie tylko dba
o wygodę naszych pociech, ale również pomaga rozłożyć równomiernie ciężar noszony w środku. Dla każdego klienta służymy radą
i pomocą w wyborze plecaka lub tornistra. 


PIÓRNIK


Kolejnym elementem wyposażenia jest oczywiście piórnik. Powinien on pomieścić wszystkie niezbędne przybory szkolne (o których za chwilę), ale również dobrze wyglądać! Można wybierać spośród różnych modeli, wzorów… tuby, piórniki metalowe, rozkładane,
z wyposażeniem, bez wyposażenia! Dla najmłodszych częściej polecane są piórniki z przegródkami. Łatwo się w nich układa przedmioty jak i nasze dziecko może szybko wybrać to, co potrzebuje w trakcie zajęć. 


Co powinno znaleźć się w piórniku?

Przedstawiany państwu niżej rozbudowaną listę przyborów szkolnych:

 • -Pióro wieczne lub pióro kulkowe – dobrze dobrane pióro jest podstawą wygodnego pisania, kluczowe dla wyboru jest wybranie (zależnie) pióra dla osób leworęcznych lub pióra dla osób praworęcznych. W sprzedaży są różne modele, wzory i firmy spośród, których można wybierać.

 • -Długopis – również dobrze sprawdzi się podczas pisania długopis żelowy i kulkowy… Dla praworęcznych, dla leworęcznych, plastikowy, metalowy, gruby, chudy… Oczywiście, któż by nie chciał mieć w swoim piórniku długopisu w kształcie krokodyla!?

 • -Przybory geometryczne – linijka plastikowa lub nowość linijka flexi, ekierka 30/60/90 stopni oraz ekierka 45/90/45 stopni, kątomierz, cyrkiel z rysikiem, cyrkiel z ołówkiem, może okazać się, że będą również wymagane krzywiki kreślarskie.

 • -Ołówek – zależnie od potrzeby są różne rodzaje ołówków, najczęściej wybierany, jest ołówek HB, jest tak zwany HardBlack, ołówek średni, nadający się do pisania. Jeśli nasze dziecko potrzebuje ołówek techniczny (do wykonywania rysunków technicznych/architektonicznych, lub do pisania technicznego) możemy wybrać z szerokim gamy ołówków Hard, czyli H, H2, H3, H4, H5, a jeśli w grę wchodzi rysunek czy cieniowanie należy wybrać ołówki Black, czyli B, B2, B3, B4, B5. Oczywiście w wyprawce szkolnej niezawodny jest zestaw posiadający ołówki od twardych do miękkich.

 • -Gumka do mazania – gumki do mazania powinny mazać i nie zostawiać śladów. Zazwyczaj są w różnych zwariowanych kolorach
  i kształtach, które przyciągają uwagę dzieci, w kształcie mikrofonów i nawet szminek. Jednak niezawodne są również klasyczne „myszki”.

 • -Zakreślacze - w różnych kolorach, a całkowitą nowością są zakreślacze pastelowe! Odbiegają nieco od tradycyjnych neonowych, są łagodniejsze w przyciągających oko kształtach.

 • -Temperówka, może być ze zbiorniczkiem lub bez.

 • -Korektor w płynie, korektor w formie taśmykorektor do pióra, korektor w piórze.

 • -Nożyczki, w różnych wzorach dla praworęcznych i dla leworęcznych.

BLOKI

Bloki kolorowe rysunkowe i techniczneKolorowe wycinanki wzbogacą prace plastyczne, jak i również mogą służyć jako materiały kreatywne i zamienić się w np. zakładki na książki. Najbardziej niezbędne są jednak bloki białe rysunkowe i techniczne, są podstawą każdej pracy z plastyki, lub szkicu technicznego. Poza tym są świetne do stworzenia map myśli, które ułatwiają naukę!

KREDKI


Są kredki trójkątne, grube i chude, owalne, tradycyjne, zestawy do przechowywania, kredki na sztuki, zestawy 12 kolorów i więcej… Najbardziej podstawowe są kredki ołówkowe. W szkołach również wymagane są kredki świecowepastele olejnepastele suche. Ze wszystkich rodzajów kredek można stworzyć nieziemskie prace, a nawet łączyć je
w technikę mieszaną.


FARBY


Następne w kolejce są oczywiście farby. Nie ma lekcji plastyki bez farb! Szeroka gama kolorów jest bardzo pomocna przy nawet najbardziej podstawowych pracach. Farby plakatowe – te najczęściej wybierane są doskonałe na rozpoczęcie szkoły jak i do starszych klas. Farby akwarelowe, pomagają stworzyć niezwykle delikatne prace, natomiast farby akrylowe i olejne są przeznaczone dla prac, które mają mieć żywe kolorowy i wymagają wiele cierpliwości.


PĘDZLE


Jeśli są farby muszą być i pędzle! Można je kupić pojedynczo lub w zestawach. Mogą być z włosia syntetycznego lub naturalnego. Zestawy pędzli są bardzo przydatne dla naszych dzieci, bo na plastyce uczą się różnych stylów. Na dużą kartkę – duży pędzel, na małą kartkę – wybieramy mniejszy pędzel.


ZESZYTY


Warto wypisać sobie wszystkie lekcje i wybrać odpowiednią ilość zeszytów już za pierwszym wyjściem do sklepu. A jeśli są zeszyty, to muszą być okładki. Można wybierać z okładek dopasowanych lub z okładek, które można dopasować.
Tu po przecinku wypiszemy wszystkie zajęcia lekcyjne, aby ułatwić liczenie zeszytów: Język polski, język angielski, język niemiecki, język hiszpański, matematyka, fizyka, biologia, chemia, geografia, przyroda, technika, plastyka, muzyka, historia, wiedza o kulturze, wiedza o społeczeństwie, religia, edukacja dla bezpieczeństwa, informatyka, oczywiście nie wszystkie przedmioty muszą być
w jednym roku :)


DZIENNICZEK


Bardzo potrzebna rzecz każdego ucznia! Można również wybrać do tego okładkę na dzienniczek, która zapobiega zniszczeniu tak często używanego dzienniczka.


TECZKI


Są bardzo pomocne dla naszych pociech do segregowania materiałów otrzymanych od nauczyciela. 


BIBUŁA MARSZCZONA BIBUŁA GŁADKA


Są wymagane przy niewielkich pracach ręcznych wykonywanych podczas zajęć, można z nich stworzyć wiele pięknych
rzeczy np. kwiaty.


PLASTELINA


Do wykonywania rzeźb i rozwoju kreatywnego naszych dzieci!

KALKULATOR


Jest bardzo pomocny przy lekcji matematyki.


SZKOLNE ŚNIADANIE


-Śniadaniówka, we wzorze ulubieńca z kreskówki? Pewnie!
-Bidon, wygodny z uchwytem!


WOREK NA BUTY


Ułatwi noszenie butów na lekcje wychowania fizycznego.
Skompletowanie wyprawki szkolnej to nie lada wyzwanie dla rodziców, dlatego w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym mogą Państwo dobrać wszystko co jest potrzebne w jednym miejscu w ciągu jednych zakupów!