Gry i zabawki – puzzle – gry
Posted by      03/18/2019 12:28:18     Home    0 Comments
Gry i zabawki – puzzle – gry

Różnego rodzaju gry towarzyszą ludzkości od dawien dawna. Na pewno każdy z Nas, dorosłych grał nie raz z rodzicami, rodzeństwem lub znajomymi w przeróżne planszówki, czy gry karciane. Chińczyk, warcaby, Eurobusiness, czy Monopoly to już kanon na Polskim rynku gier planszowych. W ostatnich latach gry przechodzą istną reaktywację.  Ogromne zainteresowanie grami planszowymi, a i również ciągle rosnąca różnorodność dostępnych egzemplarzy na rynku sprawia, że ten sektor rozrywki staje się jednym z najbardziej rozwijających się sektorów w Polsce. Na sklepowe półki trafia około 10 nowych gier planszowych co tydzień! 

Podobnie rozwija się rynek puzzli. Co to takiego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Puzzle układały nasze babcie, nasi ojcowie oraz my, wielu z nas nadal je układa w wolnym czasie, by oderwać się od stresów codziennego życia. Specjaliści od rozwoju psychicznego dzieci podkreślają, że w dzisiejszych czasach, tak agresywnej ekspansji szeroko rozumianych mediów i gier wideo, puzzle oraz gry planszowe i karciane stanowią idealną alternatywę i stwarzają warunki do prawidłowego rozwoju psychicznego, społecznego i emocjonalnego naszych dzieci.

Gry planszowe i karciane oraz puzzle  poza wartością rozrywkową niosą dla młodego człowieka ukryte wartości edukacyjne i rozwojowe. Podczas dobrej zabawy jaka towarzyszy graczom w trakcie gry lub w trakcie układania puzzli uczymy się planowania, taktyki, zarządzania budżetem, a także rozwijamy koncentrację, pamięć, kreatywność i wyobraźnię. Ponadto wspólne układanie puzzli buduje i umacnia więzi rodzinne oraz uczy młodego człowieka cierpliwości i konsekwencji w dążeniu do celu. Gry planszowe natomiast uczą funkcjonowania w grupie i doskonalą umiejętności społeczne poprzez konieczność przestrzegania zasad panujących w grze, uświadamiają, że każdy nasz ruch niesie za sobą określone konsekwencje oraz zapoznają nasze małe pociechy z takimi emocjami jak smak zwycięstwa oraz gorycz porażki.

Mając powyższe na uwadze sklep Papierowa Sowa oferuje Państwu szeroką gamę gier planszowych takich jak Domino Jej wysokość Zosia, Memos Dino, 5 Sekund firmy trefl oraz wiele innych, a także bogatą różnorodność puzzli, przy których cała wasza rodzina odnajdzie ogromne pokłady dobrej zabawy, a wasze pociechy pod waszym czujnym okiem będą nabywały tak cennych umiejętności społecznych i kształtowały swoje umysły w zdrowej, rodzinnej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszą ofertą gier i puzzli, wśród których każdy z pewnością odnajdzie coś dla siebie! 

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code